Izolacja, ocieplenie dachu dwuspadowego

Dachy dwuspadowe są najbardziej popularnym rozwiązaniem i cieszą się dużym zainteresowaniem przy wyborze projektu domów. Izolacja termiczna tego typu dachów ma kilka rozwiązań, w zależności od przeznaczenia części nieużytkowej znajdującej się nad linią sufitu poziomego.

Przy tego typu rozwiązaniach mamy kilka propozycji izolowania  dachu:

  1. Izolacja całej powierzchni połaci dachowej czyli od murłaty aż do szczytu. Jest zalecane w przypadku wykorzystywanej części nieużytkowej nad  linią sufitu ( nad jętkami) do celów użytkowych, z przeznaczeniem na sprzęt np rekuperacyjny czy w przypadku osprzętu DGP (dystrubucja gorącego powietrza) z kominków opalanych drewnem. Wówczas w zależności od systemu montujemy izolację do szczytu oraz montujemy izolację  jednowarstwową w poziomie w linii sufitu poziomego.

izolacja termiczna dachu dwuspadowego

2.  Izolacja od murłaty do linii sufitu poziomego oraz w przypadku wykorzystywania części nieużytkowej do celów konserwacyjnych lub jako schowek, izolujemy wykorzystując jedną warstwę maty izolacyjnej.Takie zastosowanie mat przy  izolacji dachu  daje komfort termiczny pomieszczeń mieszkalnych oraz komfort termiczny części nie użytkowej.

mata izolacyjna - izolacja dachu

 

3.Izolacja tylko części mieszkalnej. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Muszą jednak być spełnione pewne warunki techniczne- szczegóły u naszych doradców.

 

ocieplanie części mieszkalnej matą termoizolacyjną

Bazując na naszym doświadczeniu, współpracy z biurami projektowymi oraz opinii naszych klientów dobieramy odpowiedni sposób izolowania. Szczegóły u naszego doradcy technicznego.

Izolacja części nieużytkowej jest prosta, ale wymaga odpowiedniej starnności

Rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych, rekuperacji oraz instalacji elektrycznej wykonujemy w przestrzeni między izolacją a płytą KG