Maty termoizolacyjne

mata izolacyjna

Dynamiczny rozwój rynku budowlanego,wymusza poszukiwanie nowatorskich rozwiązań.

Maty izolacyjne Termolck® wykorzystują podstawowe zjawiska fizyczne , szeroko stosowane w nowoczesnych technologiach, takie jak powietrze w bezruchu oraz ekrany z foli aluminiowych odbijających  ponad 90% promieniowania cieplnego.

Dostęp do nowoczesnej aparatury pomiarowej, skłoniło  nas do poszukiwania rozwiązań, które mają istotny wpływ na skuteczność izolacji termicznej nie tylko w okresach zimowych, ale również w okresach letnich.

Maty izolacyjne Termolock® to produkt wielowarstwowy składający się z folii pęcherzykowej przekładanej foliami metalizowanymi aluminium o najwyższej gęstości optycznej.

 

Folie aluminiowe mają coraz szersze zastosowanie w budownictwie, wykorzystywane do izolowania kanałów wentylacyjnych, ogrzewaniu podłogowym czy hydraulice. Również w ratownictwie medycznym  koce termiczne wykorzystują właściwości fizyczne aluminium, dając skuteczną ochronę przed wyziębieniem.

Specjalnie dobrana formuła chemiczna  wykorzystywana do produkcji naszych mat termoizolacyjnych, zapewnia wyjątkowo długą trwałość, odporność na warunki biologiczne oraz termiczne.Przewidziana technika montażu wyklucza nacisk  na pęcherzyki powietrza, co eliminuje w zjawisko uchodzenia gazu z pęcherzyków, dając trwałość parametrów cieplnych. Jednocześnie maty izolacyjne są zupełnie obojętne dla człowieka i nie wpływają niekorzystnie na jego zdrowie. Maty izolacyjne poddane zostały procesowi przyspieszonego starzenia. Badania te wykonano w renomowanym Laboratorium Trwałości Elementów Budowlanych, gdzie próbki poddano wysokiej temperaturze dodakowo aplikując wodę w celu odzwierciedlenia warunków panujacych w praktyce.Po 3072 godzinach w komorze starzenia próbki przebadano i nie stwierdzono pogorszenia właściwości ciepłochronnych w czasie.

Dzięki odpowiedniemu układowi poszczególnych warstw uzyskano zwartą konstrukcję, która wpływa korzystnie na prace montażowe. Zastosowanie tych komponentów daje nam materiał elastyczny i lekki. Stosując maty izolacyjne Termolcok® mamy możliwość pracy w komforcie (brak zjawiska pylenia) oraz nie obciążamy  nadmiernie konstrukcji nośnych dachów i ścian. W przekroju zajmuje niewiele miejsca w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, jest to szczególnie ważne w przypadku dachów starszych gdzie  przekrój poprzeczny krokwi ma 10-12 cm i zależy nam na wysokości pomieszczeń izolowanych.

Maty izolacyjne Termolock®  to doskonała alternatywa dla innych materiałów termoizolacyjnych stosowanych przy izolacji dachów i ścian o konstrukcji drewnianej,  jak i również izolowania ścian murowanych od strony wewnętrznej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych następujących zakładek :

izolacja dachowa

Aby w pełni korzystać z zalet mat izolacyjnych, warto wyposażyć okna dachowe w rolety zewnętrzne lub markizy zewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu promienie słoneczne nie przedostają się do pomieszczenia i nie nagrzewają go, dając przyjemny chłód w gorące upalne dni.